خانه / آخرین اخبار / خبر خوب پلیس به زائران اربعین

خبر خوب پلیس به زائران اربعین

خبر خوب پلیس به زائران اربعین: صدور گذرنامه زیارتی موقت در دستور کار

فرمانده قرارگاه اربعین
حسینی ناجا:

به منظور تسهیل در خدمات دهی به زوار اربعین، با هماهنگی مراجع ذیربط، امسال طرح «صدور گذرنامه زیارتی موقت» را اجرایی و عملیاتی می‌کنیم.
گذرنامه زیارتی موقت صرفاً برای ایام اربعین است و تا پایان ماه صفر اعتبار دارد.
مطابق تمهیدات پیش بینی شده از سوی ناجا، بابت صدور گذرنامه زیارتی موقت هزینه ای از زوار دریافت نمی شود.

 

وی ادامه داد: عزیزانی که درخواست گذرنامه دارند و ممکن است با توجه به حجم تقاضای بالا، صدور گذرنامه زمان بر شود و احیاناً نتوانند به زیارت عتبات برسند برایشان گذرنامه زیارتی موقت صادر می‌کنیم تا امکان سفر زیارتی اربعین را داشته باشند و سپس گذرنامه اصلی را تحویل شان می‌دهیم.

فتحی زاده با اعلام اینکه گذرنامه زیارتی موقت صرفاً برای ایام اربعین است و تا پایان ماه سفر اعتبار دارد، تصریح کرد: مطابق تمهیدات پیش بینی شده از سوی ناجا، بابت صدور گذرنامه زیارتی موقت هزینه‌ای از زوار دریافت نمی‌شود و این خدمات صرفاً به صورت رایگان توسط پلیس ارائه می‌شود.

 

بر اساس اعلام سایت پلیس، فتحی زاده ادامه داد: همچنین مقررات را به صاحبان پارکینگ‌های معتبر و مجوز دار ابلاغ و به مسئولان مربوطه نیز اعلام کرده ایم که به روند فعالیت پارکینگ‌ها نظارت داشته باشند.

وی از هموطنان خواست خودرو‌های خود را در پارکینگ‌های معتبر پارک کنند و پیش از آغاز سفر، خودروی خود را از نظر ایمنی بررسی کنند و در طول سفر نیز استراحت کافی داشته باشند.

فتحی زاده اضافه کرد: با توجه به اینکه بار سنگینی بر خودرو‌های عمومی است، بنابراین به زائران توصیه می‌کنیم، با خودروی سالم خود عازم این سفر شده و البته خودرو‌ها را در پارکینگ‌های معتبر پارک کنند.

فرمانده قرارگاه اربعین حسینی ناجا درباره تعداد گیت‌ها و میزان افزایش آن نسبت به سال گذشته، گفت: در حال حاضر ۲۷۵ گیت در مرز‌های چهارگانه مهران، شلمچه، چذابه و خسروی (در مرز‌های خروجی) فعال است و این میزان نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشته است.

 

برای ورود به اینستاگرام ما کلیک کنید.

برای دیدن آخرین اخبار کلیک کنید

همچنین ببینید

راه‌اندازی ۴ ایستگاه مترو در شهرری

راه‌اندازی ۴ ایستگاه مترو در شهرری با کامل شدن خط شش مترو تهران تا پایان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *