خانه / آخرین اخبار / خبر خوب پلیس به زائران اربعین

خبر خوب پلیس به زائران اربعین

خبر خوب پلیس به زائران اربعین: صدور گذرنامه زیارتی موقت در دستور کار

فرمانده قرارگاه اربعین
حسینی ناجا:

به منظور تسهیل در خدمات دهی به زوار اربعین، با هماهنگی مراجع ذیربط، امسال طرح «صدور گذرنامه زیارتی موقت» را اجرایی و عملیاتی می‌کنیم.
گذرنامه زیارتی موقت صرفاً برای ایام اربعین است و تا پایان ماه صفر اعتبار دارد.
مطابق تمهیدات پیش بینی شده از سوی ناجا، بابت صدور گذرنامه زیارتی موقت هزینه ای از زوار دریافت نمی شود.

 

وی ادامه داد: عزیزانی که درخواست گذرنامه دارند و ممکن است با توجه به حجم تقاضای بالا، صدور گذرنامه زمان بر شود و احیاناً نتوانند به زیارت عتبات برسند برایشان گذرنامه زیارتی موقت صادر می‌کنیم تا امکان سفر زیارتی اربعین را داشته باشند و سپس گذرنامه اصلی را تحویل شان می‌دهیم.

فتحی زاده با اعلام اینکه گذرنامه زیارتی موقت صرفاً برای ایام اربعین است و تا پایان ماه سفر اعتبار دارد، تصریح کرد: مطابق تمهیدات پیش بینی شده از سوی ناجا، بابت صدور گذرنامه زیارتی موقت هزینه‌ای از زوار دریافت نمی‌شود و این خدمات صرفاً به صورت رایگان توسط پلیس ارائه می‌شود.

 

بر اساس اعلام سایت پلیس، فتحی زاده ادامه داد: همچنین مقررات را به صاحبان پارکینگ‌های معتبر و مجوز دار ابلاغ و به مسئولان مربوطه نیز اعلام کرده ایم که به روند فعالیت پارکینگ‌ها نظارت داشته باشند.

وی از هموطنان خواست خودرو‌های خود را در پارکینگ‌های معتبر پارک کنند و پیش از آغاز سفر، خودروی خود را از نظر ایمنی بررسی کنند و در طول سفر نیز استراحت کافی داشته باشند.

فتحی زاده اضافه کرد: با توجه به اینکه بار سنگینی بر خودرو‌های عمومی است، بنابراین به زائران توصیه می‌کنیم، با خودروی سالم خود عازم این سفر شده و البته خودرو‌ها را در پارکینگ‌های معتبر پارک کنند.

فرمانده قرارگاه اربعین حسینی ناجا درباره تعداد گیت‌ها و میزان افزایش آن نسبت به سال گذشته، گفت: در حال حاضر ۲۷۵ گیت در مرز‌های چهارگانه مهران، شلمچه، چذابه و خسروی (در مرز‌های خروجی) فعال است و این میزان نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشته است.

 

برای ورود به اینستاگرام ما کلیک کنید.

برای دیدن آخرین اخبار کلیک کنید

همچنین ببینید

سارق منازل محلات دیلمان 24متری سلمان فارسی و دولت آباد دستگیر شد

سرهنگ کارآگاه “کرم یوسفوند” گفت: دهم دی ماه امسال عوامل کلانتری ۱۳۱ شهرری با تماس …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *